Старт опалювального сезону в обласному центрі Прикарпаття — під загрозою зриву

25

Як наслідок – мільйонні збитки регіональної газової компанії, масові звільнення працівників та неможливість в повному обсязі виконати весь комплекс робіт, необхідних для забезпечення безаварійного розподілу газу.

Регіональна компанія не в змозі виконати усі необхідні роботи з обслуговування газотранспортної системи. Усе — через брак кадрів.

“Цьогоріч з “Івано-Франківськгазу” звільнилися майже 4 сотні кваліфікованих працівників”, – каже начальник управління з персоналу “Івано-Франківськгазу” Марта Шушереба.

Однак чи не найбільшою проблемою газовиків є недофінансування галузі. З нинішньої ціни блакитного палива для населення в розмірі 6 гривень 96 копійок за метр кубічний газорозподільна компанія отримує лише 85 копійок. А імовірне підвищення ціни на газ лише погіршить ситуацію.

Фінансовйи директор “Івано-Франківськгазу” Андрій Левицький каже, що хронічне недофінансування галузі загрожує своєчасному початку опалювального сезону в Івано-Франківську. Катастрофічно бракує коштів на ремонт та заміну газопроводів та мереж.

Підвищити тариф не збільшуючи ціну на газ можна, кажуть газовики. Достатньо лише перерозподілити її складові. Адже без внесення змін в структуру тарифу та забезпечення гідного рівня оплати праці регіональна газова компанія не зможе втримувати фахових спеціалістів та обслуговувати мережі. Поки ж усі звернення газорозподільних підприємств України до національної комісії з регулювання цін залишаються без розгляду.