Facebook та Instagram допоможуть контролювати час, який ви проводите в соцмережах

37

В Facebook та Instagram з’явиться нова вкладка, на якій користувачі зможуть відстежувати скільки часу вони проводять в цих соцмережах.


В ній також можна буде встановити нагадування, які показуватимуть скільки вже часу ви гортаєте стрічку новин. Новий функціонал з’явиться в першу чергу в мобільних додатках соцмереж, пише The Verge. Наприклад, користувач може встановити собі ліміт з користування Facebook одну годину на день. Як тільки додаток зафіксує, що цю годину вичерпано, він сповістить про це користувача. Хоча він може закрити сповіщення й продовжити гортати стрічку далі.

В Facebook функція називатиметься «Your time on Facebook», а в Instagram — «Your activity». «Це відповідь компанії на критику, що її алгоритми побудовані таким чином, аби користувачі ставали залежними від гортання стрічки, що може бути шкідливим для них», — зазначає видання.

Оновлення стане доступним для користувачів у всьому світі в найближчі кілька тижнів. Вони з’являться в меню налаштувань у мобільних додатках соцмереж.

У вкладці також можна відключити пуш-сповіщення, які надсилає додаток, на певний час — від 15 хвилин до 8 годин.

Раніше схожу функцію кілька місяців тому запровадила платформа YouTube. Вона додала в мобільні додатки сповіщення, які нагадують людям про необхідність відволіктися від перегляду роликів. Увімкнути сповіщення можна в налаштуваннях YouTube на загальній вкладці та встановити для них періодичність, аби вони з’являлися кожні 15, 30, 60, 90 чи 180 хвилин. При цьому вони примусово не закриватимуть додаток YouTube та не ставитимуть на паузу відео, які відтворюються.